• 444 27 96
  • musteri.iliskileri@cerean.com.tr

Cerean'lı Olmak

İndirimli elektrik kullanmak isteyen ev ve işyerleri hiçbir altyapı değişikliği olmadan hiçbir ek ücret ödemeden elektriği kesilmeden, sadece basit bir başvuru ile elektrik aboneliğini Cerean Enerji’ye taşıyabilir.

%100 müşteri memnuniyetini hedefleyen hizmet anlayışı ile sektörde güvenilir ve şeffaf fatura devrini başlatan Cerean Enerji abonelerine ucuz elektrik kullanma rahatlığı sağlamaktadır.

Aylık Elektrik faturası 75TL ve üzerinde olan tüketiciler “Serbest Tüketici” hakkını kullanarak elektrik tedarikçisini seçebilir ve aboneliğini Cerean Enerji’ye taşıyabilir.

Kimler Cerean’lı Olabilir?

Serbest Tüketici Nedir?

EPDK düzenlemesine göre, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca, geçmiş 12 aylık elektrik tüketimi 950kWh ve üzerinde olan tüm aboneler Serbest Tüketici sayılmaktadır. Aylık elektrik faturanız 79kWh ve üzerinde ise siz de Serbest Tüketici olarak elektrik tedarikçinizi seçme hakkına sahipsiniz.

Elektrik satın alırken tedarikçiler arasından size en iyi fiyatı sunan firmayı seçme özgürlüğüne sahip olursunuz ve indirimli elektrik kullanmaya hemen başlarsınız. Eğer Serbest Tüketici hakkınızı kullanmıyorsanız, bağlı bulunduğunuz bölgenin özel tedarik şirketinden elektrik alırsınız.

Serbest Tüketici olmak bana ne gibi avantajlar sağlayacak?

Cerean’lı Olmak Zahmetli Mi?

Hayır, aksine çok kolay. Aboneliğinizi Cerean Enerji’ye taşımak için tek yapmanız gereken; en son gelen elektrik faturanızdaki bilgileri bize ulaştırarak abonelik sözleşmenizi imzalamanız. Sonrasında gelişen bütün resmi işlemleri biz yürütüyoruz. Başvurunuzu takip eden ilk ay sonunda aboneliğiniz Cerean’a taşınmış olacak.

Hayır. Elektrik tedarikçinizi değiştirirken hiçbir altyapı değişikliği (sayaç, hat, trafo vb.) yapılmasına gerek olmadığından geçiş sürecinde elektrik kesintisi yaşamayacaksınız.

Elektrik tedarikçimi değiştirirken kesinti yaşayacak mıyım?

Elektrik kalitesinde değişiklik olacak mı?

Hayır, olmayacak. Mevcut elektriğinizi Cerean’ın size sunduğu avantajlarla birlikte almaya devam edeceksiniz.

Mevcut dağıtım şirketinizin yaptığı sayaç okuma bilgileri dikkate alınarak faturalandırma işlemini Cerean Enerji yapacak; faturanızı Posta, Sms ve e-Posta olarak size ulaştıracak.

Faturamı Kim Gönderecek?

Faturamı nereye ödeyeceğim?

Anlaşmalı olduğumuz bankaların, mobil, internet ve telefon bankacılığı hizmetlerini ya da gişe ATM’lerini kullanarak, aynı bankalara DBS, OTS ve otomatik ödeme talimatı tanımlatarak, Cerean faturalarınızı zahmetsizce ödeyebilirsiniz.